پرسش‌های متداول

 1. چطور فایل صوتی تلاوت را بشنوم؟
  • پس از یافتن تلاوت مورد نظر در هر صفحه از سایت با کلیک کردن برروی اطلاعات آن مانند نام سوره یا قاری و ... و مشاهده مشخصات تلاوت در قسمت پخش کننده صوتی می توانید با کلیک بر روی آیکن مثلث () به این تلاوت گوش فرا دهید. ضمنا این نکته را در نظر داشته باشید که مدت زمان انتظار برای شروع پخش در سرعت های مختلف ارتباط با شبکه اینترنت متفاوت بوده و ممکن است کمی زمان برای شروع پخش لازم باشد.
 2. چطور به یک تلاوت خاص دسترسی پیدا کنم؟
  • در آوای قرآن، تلاوت ها بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون قاریان، سوره ها و مقام ها دسته بندی شده اند. با انتخاب هر یک از این دسته ها از طریق نوار ناوبری در بالای سایت می توانید به این اطلاعات بصورت دسته بندی شده دسترسی داشته باشید.
 3. فرآیند جستجو برای یک تلاوت خاص چگونه است؟
  • برای جستجو در بانک تلاوت ها از گزینه جستجو در قسمت «سایر» در نوار ناوبری استفاده کنید. جستجو در آوای قرآن بر اساس کلمات کلیدی انجام می‌گردد. برای مثال شما می توانید تمامی تلاوت‌های مربوط به سوره «بقره» را فقط با نوشتن نام سوره پیدا کنید. نتایج جستجو بر اساس سوره‌ها، مقام‌ها و اساتید و قاریان برای شما نمایش داده خواهد شد.
 4. چگونه جستجوی پیشرفته در تلاوت ها داشته باشم؟
  • استفاده از آوای قرآن برای همه آزاد و رایگان است اما برای استفاده از برخی امکانات مانند جستجوی کامل در تلاوت ها بایستی در سایت حساب کاربری ایجاد کنید.پس از ورود به سیستم به صفحه جستجو بروید و بر روی گزینه جستجوی پیشرفته کلیک کنید. فرم جستجو در برابر شما نمایان می شود.
 5. چگونه اطلاعات تلاوت را ببینم؟
  • پس از انتخاب فایل تلاوت و بارگذاری اطلاعات تلاوت در پخش کننده می توانید با انتخاب () در player توضیحات و تصویر تلاوت را نیز مشاهده کنید.
 6. چطور فایل صوتی تلاوت ها را در سیستم خود ذخیره کنم.
  • پروسه دانلود تلاوت ها به این صورت است که در ابتدا شما بایستی با حساب کاربری خود به سیستم وارد شوید. سپس تلاوت مورد نظر خود را پیدا کرده و در صفحه مخصوص هر تلاوت بر روی آیکن ستاره () کلیک کنید. در این زمان پیامی مبنی بر اضافه شدن تلاوت به علاقمندی هایتان را مشاهده خواهید کرد. برای دانلود فایل های علاقمندی خود به پروفایل حساب کاربریتان در قسمت «سایر» مراجعه و با انتخاب گزینه علاقمندی ها قادر به مشاهده تمامی فایل های مورد علاقه خود خواهید بود. انتخاب آیکن دانلود () سبب انتقال فایل صوتی تلاوت به سیستم شخصی شما می شود.
 7. چرا باید در سیستم ثبت‌نام کنم؟
  • با ذکر این نکته که استفاده از آوای‌قرآن برای همگان آزاد است، بسیاری از امکانات تنها برای کاربران ثبت شده قابل استفاده است. مانند سیستم نظرات برای تلاوت‌ها، سیستم علاقمندی و دریافت فایل صوتی تلاوت‌ها بصورت یک‌جا و جستجوی دقیق در میان تلاوت‌ها.
 8. نحوه ارتباط با مدیریت آوای‌قرآن چگونه است؟
  • برای ارتباط با مدیران آوای‌قران، راه‌های متفاوتی وجود دارد: استفاده از صفحه «تماس با ما» پیام شما را بصورت مستقیم در سایت بارگذاری کرده و به اطلاع مدیر می‌رساند. پیوند های شبکه‌های اجتماعی آوای‌قرآن نیس شما را در این امر یاری می‌دهند.
 9. تلاوت‌های جدید چیست؟
  • تلاوت‌های جدید که در صفحه اصلی دیده می‌شوند تلاوت‌هایی هستند که به‌ تازگی به سیستم اضافه‌شده‌اند.
 10. پربازدید چیست؟
  • در آوای‌قرآن، یکی از فاکتورهای محبوبیت یک تلاوت، تعداد بازدید آن است. تلاوت‌هایی که بیشترین بازدید را در سیستم داشته‌باشند در بخش پربازدیدها نمایش داده‌می‌شوند.